Online Dünyada Para Kazanmanın 5 Püf Noktası!

online-dunyada-para-kazanmanin-5-puf-noktasi

Online dünyada para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Nasıl mı aşağıda sizler için önerilerimizi sunduk.

Teknoloji dünyanın her yerine hükmetmeyi başardı ve bunun harika bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Hemen hemen herkes dünyada olan bitenden haberdardır. Büyük markaların ulaşması güç olan kesimlere bile teknoloji ve internet sayesinde rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

Teknoloji sayesinde online dünyanın sunduğu tüm fırsatlara kolayca ulaşabilirsiniz. Bunu neden paraya çevirmeyesiniz ki? Nereden başlamalı? En kolay yolu nedir? Çeşitli fırsatları değerlendirerek para kazanmanın yolları nelerdir?

Şimdi online dünyada para kazanmanın 5 yolunu inceleyelim:

1. Web Sitesi Tasarlayın

İster profesyonel bir deneyime sahip olun ister doğal bir yeteneğiniz olsun web sitesi tasarlamak sizin için mükemmel bir gelir kaynağı olabilir. Yaratıcılığınızı küçük işletmeler, arkadaşlarınız ve ailenizden birilerine çevrimiçi varlıklarını arttırmalarına yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Wix, Godaddy, WordPress gibi ücretsiz siteler oluşturabileceğiniz platformlardan başlayabilirsiniz. Bu tür siteler ile site oluşturmak ve tasarlamak kolaydır fakat yine de bir tasarımcı gözünüz olması gerektiğini söylemeden geçmeyelim.

2. Blog Yazın

Denemeye değmez mi? Belki blog yazmak gibi bir yeteneğiniz olabilir denemeden bilemezsiniz. Blog yazmakta asıl zor olan şey ne ile ilgili yazacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Blog oluşturmak ve içerik paylaşmak aslında güzel bir fikir olabilir, kesinlikle yazacak birşey bulabilirsiniz. Bir süre sonra yazmış olduğunuz yazılar ile ilgilenen bir kitlenin olduğunu göreceksiniz. Bloğunuz iyi bir trafik almaya başladığı zaman ve Google’da üst sıralarda yer almaya başladığınızda bloğunuz size para kazandırmaya başlayacaktır. Bu nasıl olacak derseniz Google Adsense’i araştırmanızı tavsiye ederiz.

3. Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Hemen hemen herkesin yatak altında kullanmayıp ta sakladığı bir şeyler vardır. Bunların ne olduğu hakkında az çok aklınıza kullanmadığınız eşyalarınız gelmiştir. Giymediğiniz kıyafetler olabilir, lego koleksiyonu veya daha fazlası olabilir. Onlarla ilgili bir hatıranız olabilir belki satmaya da üşeniyor olabilirsiniz fakat neden evinizde biraz yer açıp para kazanmayasınız ki? Bu sayede bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek iş eşyalarınızın fotoğraflarını çekin, fiyatını belirleyin ve satış yapabileceğiniz uygulamaları telefonunuza indirerek gelen teklifleri keyifle takip edin.

4. Fotoğraflarınızı Satın

Profesyonel ya da amatör bir fotoğrafçı olabilirsiniz. Belki bu iş mesleğinizdir yada amatör fotoğraflar çekmek hoşunuza gidiyor olabilir. Peki çektiğiniz güzel fotoğraflar ile niye online ortamda para kazanmak istemeyeseniz ki? Evet belki fotoğraf çekmek sabır işi olabilir ve aynı zamanda deneyim ve tecrübe de gerektirebilir fakat çektiğiniz o güzel fotoğrafları Wix Pro galerinizden, Shutterstock, iStockPhoto ve Shutterfly gibi firmalar ile neden kullanıcıyla belli bir ücret karşılığında buluşturmak istemeyeceksiniz ki?

5. Affiliate Pazarlamacısı Olun

Nedir bu Affiliate Pazarlama?

Basitçe söylemek gerekirse bir firmanın reklamını veya reklamlarını sitenizde banner veya linkler aracılığı ile göstermesidir. Birisi siteniz üzerinden banner veya linklere tıklayarak ilgili firmanın sitesine gidip ürün veya hizmet satın alırsa sizde bu satıştan bir miktar pay alabilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Yukarıdaki listeden gelir kaynağınızı seçebilirsiniz. Bunların haricinde eğer hedefiniz bir e-ticaret sitesi kurmak ise e-ticaret sitenizi kurduktan sonra fatura, muhasebe gibi finansal çözümlerinizi e-Şirket ile çözebilirsiniz.

Turkcell e-Şirket demomuzu hemen ücretsiz olarak deneyerek istediğiniz zaman abonelik işleminizi başlatabilirsiniz.

e-Şirket Demosunu Ücretsiz Deneyin!