Neden Excel Yerine Online Ön Muhasebe Programı?

Neden Excel Yerine Online Ön Muhasebe Programı?

Excel mi Online Ön Muhasebe Programı mı?

Şirketlerin; gider ve gelir hesaplamaları, ön muhasebe ve cari hesap gibi kalemleri zaman alıcı ve yorucudur. Online Ön muhasebe programı ya da Excel dosyası kullanarak bu gibi işlemlerin nasıl yapıldığı ve ne kadar zaman aldığı ile ilgili açıklamalarda bulunacağız.

Excel Programının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Excel programı, hesaplamalara ve tablo oluşturmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Aslında birçok avantajı vardır. Excel programında çalışabilmeniz için;

  • Avantajlarından bir tanesi de birçok matematiksel işlemin kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesidir. Otomatik tamamlama özelliği sayesinde birçok işlemi birçok satırda ve sütunda aynı anda yapabilirsiniz.
  • Ancak bu programı öğrenmek için ciddi zaman ayırmalısınız. İşletmelere ait tabloları ve diğer işlemleri yapabilmek için bu programı ileri seviyede bilmeniz gerekiyor. Excel programını ileri seviyede öğrenebilmek için ise programlama dili seviyesinde bir bilgi gerekiyor.
  • Büyük bir şirkette çalışıyorsanız, şirkete ait olan tabloların ve gider raporlarının ne kadar zaman alıcı ve yorucu bir işlem olduğunu da biliyorsunuzdur. Bu bilgileri Excel programına dökmek ise ayrıca yorucu ve zaman alıcı bir işlemdir.
  • Tüm bu işlemleri hızlı bir şekilde yapabilmeniz için muazzam bir veri tabanı oluşturmanız gerekiyor.
  • Ayrıca excel de veri girişleri kolay olmasına rağmen, güvenlik son derece zayıftır. Büyük bir zahmetle oluşturduğunuz bilgiler, başkalarının eline geçebilir. Ticari anlamda şirketlerin bu bilgileri sır niteliğindedir ve üçüncü kişilerin eline geçmesi istenmez.

Online Ön Muhasebe Programı Kullanmak!

Artık günümüzde birçoğumuz internet kullanıyoruz. Eğer şirkette çalışıyorsanız, zaten internet sayfalarına aşinasınızdır. Online ön muhasebe programı ara yüzü de internet sayfalarına benzer ve kullanımı oldukça kolaydır.

Genelde bu tarz programlarda bulunan “yönetici gösterge paneli” sayesinde şirketinizin durumunu, genel olarak ve bir seferde görebilirsiniz.

Online ön muhasebe programı size hazır bir sistem sunar. Bu sayede size sadece şirketin muhasebesi ile ilgili zorunlu olan bilgileri girmek kalır.

Birçok işlemi program sizin yerinize yaptığı için hata yapma olasılığınız, en aza iner. Sadece ay sonlarında değil, her zaman şirketinize uygun raporlar hazırlayabilirsiniz. Bu da size ciddi oranda zaman kazandırır.

Son olarak ise interneti olan tüm cihazlardan, şifrenizi ve kullanıcı adınızı girerek programa istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

Turkcell e-Şirket kalitesi ile tek platform üzerinden sizde muhasebenizi yönetin, işinizi büyütün. Turkcell e-Şirket demomuzu hemen ücretsiz olarak deneyerek istediğiniz zaman abonelik işleminizi başlatabilirsiniz.

e-Şirket Demosunu Ücretsiz Deneyin!