İyi Bir Web Tabanlı Muhasebe Programı Nasıl Olmalıdır?

web-tabanlı-muhasebe

Muhasebe yazılımınızı bir masaüstü bilgisayarında kullanıyorsanız, muhtemelen web tabanlı muhasebe yazılımlarını bu kadar farklı kılan şeyleri merak ediyorsunuzdur.

Yazılım dünyası, masaüstünden internete hızlı bir şekilde geçişini sürdürmektedir. Microsoft’un her yazılımı, masaüstü programlarından online yazılıma geçiyor ve bazı durumlarda masaüstü yazılımlarını tamamen durduruyor.

Peki neden? Her zaman, teknolojide, üretkenlikte sıçramaya neden olan büyük bir adım vardır. İnternet ve e-postanın icadı gibi, akıllı telefonlar ve tabletler ile taşınabilir bilgisayarın buluşunu örnek verebiliriz.

Web tabanlı yani online yazılım ise başka büyük adımdır. Bu durumu bu kadar özel yapan şeyin ne olduğunu sizler için anlatmaya çalıştık.

İyi bir online muhasebe yazılımının sunduğu başlıca dört sebep aşağıdaki gibi olmalıdır;

Çoklu Kullanıcı Desteği!

Online muhasebe yazılımı kullanarak iki veya daha fazla kişinin birlikte çalışması çok daha kolaydır. Büyük boyutlu bir dosyayı e-postayla göndermek yerine, bir kullanıcı aynı dosyayı görüntülemek için başkalarına davetiye gönderebilir. Bir iş yeri sahibi olarak muhasebecinizi dosyaya bakmaya davet edebilirsiniz. Bu, finansal verilerinizle ilgili sorunları gidermek, açıklamak veya önermek için gereken süreyi hızlandırır.

Daha Az Mükerrer Kayıt!

Masaüstü muhasebe yazılımı kullanan bir muhasebeci, firmanızın mali verilerini kendi sisteminde yeniden yaratır. Bu, web tabanlı muhasebe yazılımı ile artık geçerli değildir. Çünkü muhasebecinizde web tabanlı muhasebe programını kullanarak sizinle aynı dosya üzerinde çalışabilir. Bu durum size oldukça zaman kazandırır ve sizinle muhasebeciniz arasında paylaşılan verilerin kalitesini artırır.

İstediğiniz Yerden Verilerinize Ulaşın!

Web tabanlı muhasebe yazılımı, bir internet tarayıcıyısına sahip olan herhangi bir cihazdan görüntülenebilir. Ofisinizde veya bir otel tesisinde, bir masaüstünde veya iPad’de olabilir. Bir dosyaya ulaşmak için ofise dönmeniz artık tarihe karışmıştır. Online muhasebe yazılımı, firma sahiplerinin ve muhasebe çalışanlarının istedikleri zaman, istedikleri yerden, internet bağlantısına sahip oldukları sürece çalışmasına izin verir.

Sürekli Geliştirilen Yazılım!

Online yazılım yazan firmalarının artık bir programın birden çok sürümünü güncellemek için zaman harcamaları gerekmiyor. Bu, mevcut programa daha fazla özellik eklemek için onları serbest kılmaktadır. Online yazılımların iyileştirme ve geliştirme hızı masaüstü yazılımlarından çok daha hızlıdır. Yıllık güncelleme yerine, web tabanlı yazılımlar genellikle yılda birkaç kez güncellebilirler. Hatalar çok daha hızlı tanımlanabilir ve çözülebilir.