Elektronik İmza Nedir, Nasıl Temin Edebilirim?

Elektronik İmza Nasıl Temin Edilebilir

Sizde elektronik imzanızı alın, dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman kullanmaya başlayın.

Ülkemizde devletin dijital ortama geçmesi ile birlikte, birçok işlem online ve internet üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı. Eskiden birçok işlem haftalar alırken, dijital ortama geçilmesi ile birlikte birçok işlem saatlere hatta dakikalara kadar indi diyebiliriz. Elektronik imza hizmeti de devlet ile yapılan birçok işlemin daha kısa sürelerde bitmesine imkan tanımaktadır.

Hayatımıza büyük kolaylıklar sağlayan e-imza hizmeti her ne kadar birçok işlemi kısa sürelerde tamamlamaya imkan tanısa da, temin konusunda birçok sıkıntıların yaşandığı da bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasada elektronik imza veren birçok firma var. Aslında bu işlemi suiistimal eden ve dolandırıcı diyebileceğimiz birçok kişi de elektronik imza sektörüne giriş yapmış durumda. Güvenli temin konusunda sizlere bir fikir verebilmek amacıyla bazı önerilerimiz olacak.

Öncelikle güvenli bir şekilde elektronik imza alabileceğiniz kuruluşlardan bahsedeceğiz.

PTT Elektronik İmza Nasıl Alınır?

PTT ülkemizdeki en köklü kuruluşlardan bir tanesidir. Neredeyse yüz yıla yakın bir zamandır hizmet veriyor. Her ne kadar bazı kısımları özelleştirilse de, hizmetlerini hala sürdürmektedir. PTT’nin verdiği hizmetlere elektronik imza hizmeti de eklendi.

Nüfus cüzdanı ya da TC kimlik numarası ile kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Kurum tarafından size verilecek olan formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Elektronik İmzanızı ePlatform İle Alın!

ePlatform, neredeyse elektronik imza hizmeti çıktığından bu yana güvenli olarak elektronik imza hizmeti vermeye devam ediyor.

Firmanın internet sitesinden bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ehliyet, passaport ya da TC kimlik numarasının olduğu kimliğiniz ile kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemleri online olarak internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalardan Elektronik İmza Temin Etmek!

Bazı kamu ve özel statüdeki bankalardan da elektronik imza temin edebilmek mümkün. üstelik bu işlemi son derece güvenli bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Başvuru adımları, yukarıda saydıklarımızın aynısıdır. Başvuru son derece kolay. Senelik olarak alabileceğiniz bu hizmeti isterseniz uzatabilirsiniz.

Güvenli bir şekilde elektronik imzanızı yukarıda bahsettiğimiz kuruluşlardan temin edebilirsiniz.

ePlatform kalitesi ile sizde tek platform üzerinden finansal operasyonlarınızı yönetin, işinizi büyütün. e-İmza demomuzu hemen ücretsiz olarak deneyerek istediğiniz zaman abonelik işleminizi başlatabilirsiniz.

e-İmza Demosunu Ücretsiz Deneyin!