e-Fatura Muhasebeciniz İle Olan İlişkinizi Nasıl Etkiler?

e-faturaya-gecmek-muhasebecinizle-olan-iliskinizi-nasil-etkiler

e-Fatura operasyonel işlemlerinizi azaltacağı gibi muhasebeciniz ile olan ilişkinizi de olumlu yönde etkileyecektir.

Dijital dönüşümün hızla geliştiği dünyamızda faturayla olan ilişkimizde artık elektronik bir hale geldi. Elektronik fatura sağladığı avantajlar ile birçok firmanın gönüllü olarak geçiş yaptığı bir sistem haline gelmiştir. e-Faturaya geçiş yapmanın sizlere sağlayacağı faydaları maddeler halinde sıralamak gerekirse aşağıdaki gibi bir sonuç ortaya çıkmaktadır:

  • Matbu fatura basımı, yazdırma ve arşivleme gibi operasyonel maliyetleriniz azalacağı için önemli derecede tasarruf imkanı sağlarsınız.
  • Kargo ile müşterilerinize göndermiş olduğunuz faturalarınızı dijital ortamda ileterek kargolama ücretini ortadan kaldırırsınız.
  • Gelen/giden faturalar dijital ortamda saklanacağı için geriye dönük faturalarınıza hızlıca ulaşabilirsiniz.
  • Müşterileriniz ile hızlı mutabakat sağlayarak iş yükünüzü azaltırsınız.
  • En önemlisi kağıt tasarrufu ile doğayı korumuş olursunuz.

e-Fatura, Muhasebecinizle Olan İlişkinizi Nasıl Etkileyecek?

Şirket içerisinde bir muhasebeciniz var ise e-Fatura her zaman size daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Zaman tasarrufu sağlarsınız!

Muhasebecinize fiziksel olarak yolladığınız matbu faturaları artık dijital ortamda iletme şansı bulacağınız için, zamandan tasarruf edeceksiniz.

Matbu maliyetinizde önemli ölçüde azalma olur!

Gelen ve giden faturalarınız otomatik olarak sisteme işleneceği için muhasebecinizin iş yükünde ciddi oranda bir azalma meydana gelecektir.

İş gücü maliyeti sağlarsınız!

Kullanacağınız e-Fatura uygulaması ile muhasebeciniz kimseye ihtiyaç duymadan tek başına sistem üzerinden gerekli işlemleri hızlıca gerçekleştirebilir.

Faturalarınız dijital ortamda saklanır!

e-Faturanın size sağlayacağı en önemli avantajlardan biride faturaların elektronik ortamda saklanması işlemidir. Bu sayede muhasebeciniz istediği zaman geriye dönük olarak faturalarının sistemden alabilir.

Ofis dışında dahi sisteme erişim imkanı!

Muhasebeciniz e-Fatura uygulamasına internete bağlı olan herhangi bir cihazdan internet tarayıcısı aracılığı ile sisteme ulaşabilirler. Bu sayede muhasebeciniz ofis dışında olduğu takdirde bile sisteme kolaylıkla erişebilir.

Muhasebeciniz istediği zaman sisteme ulaşsın!

e-Fatura uygulamasına internetin olduğu her yerden bağlanabileceği bilgisini verdikten sonra, istenildiği zaman sisteme bağlanabileceği bilgisini de size vermek istiyoruz. Zaman kavramı olamadan sisteme ulaşabileceğiniz bir sistem her zaman işinizi daha da kolaylaştıracaktır.