Bulut Bilişim Nedir?

Bulut Bilişim Nedir?

Günümüzün ve geleceğin teknolojisi Bulut Bilişim ne anlama gelmektedir?

Bulut bilişim (cloud computing), bu kavram en basit tabir ile kullanıcıların, internet olan her yerden erişim sağlayabildikleri, sistemin adıdır. Bu sisteme, bilgisayarlar ve buna benzer internete bağlı cihazlar, istenildiği zaman bağlanabilirler.

Eskiden hard disklerimizde depoladığımız veriler, artık internet üzerinde, sanal sunucularda saklanmaktadır. Bulut bilişim bu sayede bize daha fazla depolama alanı, hızlı veri transferi ve maliyetten tasarruf edebilme gibi bir takım olanaklar sunar. Büyük şirketler bu sistemi kullanarak iş gücü ve maliyetten tasarruf edebilirler.

Bulut bilişimi örneklemek gerekirse yüklediğiniz video, müzik, fotoğraf, dosya vb. verilerinizi internet ortamında saklayabildiğiniz, paylaşabildiğiniz sistemler olup, günlük hayatta da dolaylı olarak Bulut Bilişimi kullanmış oluyoruz.

Bulut Teknolojisini Finansal Operasyonlarınızda da Kullanın!

Bulut teknolojisi ile Online Ön Muhasebe programlarının ilişkisi Nedir?

Artık hemen hemen tüm teknolojilerin internet üzerinden online ortamda kullanılmaya başlandığı günümüzde, KOBİ’ler de muhasebe işlemlerini bulut sistem üzerinden yürüterek online ortamın sunmuş olduğu avantajlardan faydalanabilirler. Peki muhasebe programınızı neden bulut teknolojisi ile kullanmalıyım diye düşünüyorsanız aşağıdaki örnekleri verebiliriz;

  • Bulut teknolojisi ile öncelikle zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayabilirsiniz. Bulut teknoloji ile büyük donanımlara büyük paralar harcamanıza gerek kalmaz. Teknik altyapı, sistem için kurulum çalışmalarından büyük anlamda tasarruf etmiş olursunuz.
  • Şirketinizin finans durumunu internetin olduğu her yerden istediğiniz cihazla zaman ve yer fark etmeksizin izleyebilirsiniz. Diğer bir anlamda şirketinizin tüm finansal yükünü cebinizde taşıyor olursunuz. Yanınızda akıllı telefon, tablet ve notebook bulundurmak bulut teknolojili ön muhasebe programınızı kullanmak için yeterli olacaktır.
  • Bulut teknolojisi internet üzerinden çalışan bir sistem olduğu için bilgisayarınızın çalınma, kaybolması veya kırılması durumlarında bile verileriniz bulut ile saklanacağı için “şimdi ne olacak?” telaşı son bulmuş olacaktır.
  • Online ön muhasebe programınız, uygulamayı sağlayan firma tarafından sürekli güncelleneceği için güncel bir platform üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu sayede ön muhasebe programınızın güvenliği son teknoloji ile desteklenerek, aklınızdaki soru işaretlerinin azalmasına yardımcı olacaktır.
  • Sizde bulut teknolojili ön muhasebe programınızı Turkcell e-Şirket gibi size kolaylık sunan tüm finans çözümlerini tek bir platform üzerinden kontrol edebileceğiniz, istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabileceğiniz bir bulut çözümünden faydalanabilirsiniz.

Turkcell e-Şirket kalitesi ile tek platform üzerinden sizde finansal operasyonlarınızı yönetin, işinizi büyütün. Turkcell e-Şirket demomuzu hemen ücretsiz olarak deneyerek istediğiniz zaman abonelik işleminizi başlatabilirsiniz.

e-Şirket Demosunu Ücretsiz Deneyin!